point

Yerli Otomobilin Tanıtım Tarihi Belli Oldu Mu?

Bunun gibi birçok soru başlığı altında incelemeye başlayacağımız bu yerli üretim çok can yakacak gibi duruyor.

 

            Yerli otomobilde yol haritası iyice netleşti. Araçta kullanılacak cihazların donanım ve yazılım çalışmaları çoktan bitti. Yakıt olarak bizlere büyük tasarruf sağlayacak bu araç, 100 elektrikli şeklinde modelinin olacağı ve bununla da kalmayıp dizel ve benzin yakıt seçeneklerinin de bulunacağı dile getirildi. Benzinli olan jeneratör özelliği ile elektrik üretecektir. Araçlar da dişli kutusu ve şanzıman olmayacağından üstün elektrik teknolojisiyle sürtünme olayı gerçekleşmeyecektir.

 

            Menzili bir hayli artırılmış olan elektrikli araçta benzin hafifçe yakılıp elektrik üreteceği için tüketim oldukça ekonomik olacaktır. 100 kilometre gibi mesafede bile 2 litre benzin tüketeceği dillere düşüyor. Ocak 2016’da toplam 16 aracın test filosuna girmesi planlanıyor. 2016 sonuna doğru ise de yaklaşık 30-40 araç ile hazırlanması öngörülmektedir. Büyük yankı uyandıracak bu otomobil ilerleyen senelerde birçok arabayı alt üst edeceği görülüyor. Aracın yerli olmasına Türk halkı tarafından tutulması kaçınılmazdır.

 

            Özellikle bu aracın elektrikli olması, az yakması ve üst düzey güvenlik sisteminin bulunması dolayısıyla çok fazla talebinin olması beklenmektedir. Araç 2018 yılında İstanbul’ un Autoshow Fuar’ında tanıtılmasını planlanmaktadır. En son seri üretimi hemen hemen 2018’in mayıs ayların bitmesi ve piyasaya çıkarılacak bu aracın ilk tanıtımı yapılması hedeflenmektedir. Aracın en önemli çalışması kuşkusuz güvenliğidir, bu aracın güvenliği en üst düzeyde tasarlanması ve alıcıları oldukça etkilemesi ön plana çıkmaktadır, aksi halde bu araç güven vermez ise fazla tutulmayacağını size söyleyebiliriz. Bu aracın çalışmasında güvenlik ve konfor ilk sırada olduğu için şimdiden otomobil sevdalılarını çok heyecanlandırmış gözükmektedir.

 

             2019 yılıyla birlikte seri üretim süreci hızlanacak ve halk yerli araca binmiş olacaktır. Bilim sanayi bakanlığının koordinesinde tamamlanması beklenen test çalışmalarının ardından özel sektör üretimine girilecektir ve böylelikle araç 2019 yılında bizlerle olacak gibi gözükmektedir.

 

 

Belki Haberlerde İlgilinizi Çekebilir

Araç Kiralamanın Avantajları

Hemen hemen hepimizin kendimize ait bir aracımızın olması en büyük hayallerimizden biri ol... {Detayını Oku}